ایده برای ساخت موشن گرافیک در سال 2020

ایده ها و الهاماتی برای ساخت موشن گرافیک

ایده برای ساخت موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک یک ابزار عالی برای داستان نویسی بیشتر و بیشتر است . موشن ها ببیندگان را درگیر میکنند و ایده ها را با روش های فریبنده ارائه می نمایند. در موشن گرافیک سبک ها با گذشت زمان تغییر می کند؛ قطعا برای شما بسیار مهم است که همیشه در صف اول ترندها باشید.

در این مقاله از “ساختِ کلیپ“، می خواهیم لیستی از بزرگترین ترندهای موشن گرافیک چند سال اخیر را مرور کنیم.در صورتی که قصد ساخت موشن گرافیک را دارید می توانید از برگه تعرفه های ساخت موشن گرافیک ما بازدید کنید.

 

بیایید شروع کنیم و با برترین ایده های ساخت موشن گرافیک که در سال های اخیر فراگیر (ترند) شده اند آشنا شوید.

برترین ترندهای موشن گرافیک و نمونه ها

ویدیوی زیر نمونه موشن گرافیک های جهانی و ترند هایی که برترین ایده برای ساخت موشن گرافیک را داشته اند نشان می دهند.

 

استایل های طراحی گرافیک

1-طراحی های دو بعدی و سه بعدی

طراحی و ساخت موشن گرافیک بیشتر به سمت ترکیب شدن گرایش دارند . اخیرا در ساخت موشن گرافیک ها غالبا سبک ها و تصاویر را با هم ترکیب می کنند . این ایده برای ساخت موشن گرافیک در سالهای گذشته روند رو به رشدی داشته است.

ترکیب موشن های دو بعدی و سه بعدی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که کار طراحی موشن گرافیک انقدر قوی است که حتی اگر صحبت نکنید هم مفهوم کار شما قابل درک باشد.

همانطور موشن گرافیک 2D,3D  خاک می اموزیم. این یک نمونه عالی دیگر از طراحی موشن گرافیک است. آن چیزی که ممکن است اطلاعات خشک و بی روح به نظر برسد حالا بسیار جذاب شده اند. این قدرت و تاثیر طراحی موشن گرافیک قوی است . ترکیب هنری موشن گرافیک دوبعدی با سه بعدی یک قدم شما را جلو می برد.

 

موشن گرافیک های ترند شده

2-انتقال یکپارچه

انتقال یکپارچه به دلایل خوبی دارای محبوبیت در حال رشد است .بدون وقفه (Pause) رو به جلو حرکت می کند و توجه همگان را به خود جلب می نماید.

به این تبلیغ لوکس لینکلن نگاهی بیندازید:

ایده ساخت موشن گرافیک در این فیلم محصور کننده است. جریان بی وقفه تصویر باعث می شود که ببینده دائما در حال حدس و گمان باشد . هنگامی با همراه می شود، تصاویر دائما در حال تغییرند.

 

طرح های موشن گرافیک

3-تایپو گرافی متحرک

البته این روند جدیدی نیست اما به طور ثابت رو به رشد است . احتمالا این مورد را در تبلیغات بسیاری مشاهده نموده اید.

بهترین ایده برای ساخت موشن گرافیک از حرکات پویای زندگی الهام می گیرند.

 

طراحی موشن گرافیک الهام بخش

4-نوردهی چندگانه (Double exposure)

نوردهی چندگانه به نمایش فیلم های واقعی بر می گردد. با این وجود، کاربرد آن در طراحی موشن گرافیک های مدرن، موضوعی جدید است؛ از طریق تصاویر همپوشان، نمایشی به یادماندنی ایجاد می کند. تیتراژ ابتدایی فصل اول سریال “کاراگاه حقیقی” نمونه ای از بهترین طراحی های موشن گرافیک و جزو به یادماندنی ترین تصاویری است که دیده شده اند.

طراحان موشن گرافیک انتظار دارند این نمایش دو برابر ببننده بیشتری را به خود جذب کند.چرا که نه؟ طراحان موشن گرافیک با ایجاد چندین تصویر مختلف، یک ترکیب قدرتمند را ایجاد می کند.

 

قدیمی ترین ایده برای ساخت موشن گرافیک

5- موشن گرافیک گذشته

نوستالژی ابزاری مؤثر است. معماری ، طراحی داخلی ، حتی فرهنگ ها، همه از یک موج نوستالژی بهره می برند. پس چرا نباید چنین طراحی موشن گرافیکی را انجام داد؟ یکی از ابزارهای موجود افزودن دانه (Grain) و صدا به یک ویدیوی موشن گرافیک است. این امر کمک می کند تا شبیه سازی تصویری مانند تصاویر دوربین به دست اید. این کار سختی تصاویر صاف را می شکند و جلوه ای طبیعی تر ایجاد می کند.

 

وب سایتهای دارای ایده برای ساخت موشن گرافیک

6-بهترین سایتهای موشن گرافیک

منابعی برای به روز بودن در مورد ساخت موشن گرافیک و ترندها وجود دارد. در اینجا لیستی از 100 نمونه موشن گرافیک را در اختیار شما قرار میگیرد. با این لیست عالی می توانید به راحتی در مورد طراحی موشن گرافیک در کانالهای ویمو و صفحه پینترست جستجو کنید.

همچینین می توانید نمونه های از  موشن گرافیکها را در موسیقی فیلم ها پیدا کنید.

وب سایت PremiumBeat لیستی از 5 نمونه از بهترین سایتهای موشن گرافیک برای ایده گرفتن معرفی نموده است. این موارد اغلب به روز می شوند و نمونه های قدیمی حذف می شوند.

 

نتیجه گیری

7-نتیجه نهایی

طراحی موشن گرافیک همچنان در حال تغییر است. کلید اصلی به روز بودن  ارتباط با داده های جدید است. آیا ترکیب 2D و 3D متناسب با محصول است؟

در اینجا طراحی موشن گرافیک و محصول در هم ترکیب می شوند.

ایا انتقال یکپارچه می تواند در انتقال معنای مورد نظر به شما کمک کند؟ یا موارد بی روح را زنده نماید؟ فیلم های طراحی موشن گرافیک  دنباله ای پویا است که مفهوم را به بیننده منتقل می نماید. تاجایی که ممکن است بسته را با اطلاعات حساس و هیجان انگیز تکمیل نمایید.

هرچه موشن گرافیک های بیشتری بسازید ایده های خلاقانه بیشتری به سراغ شما خواهند آمد.

 

درخواست سفارش ساخت موشن گرافیک

برای استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان ساخت کلیپ کافیست با ما تماس بگیرید یا در خواست مشاوره خود را ارسال کنید.

مشاوره موشن گرافیک

کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *