5 راهکار برای بهبود سئو با ویدیو

ویدیو سئو راهکار مفیدی است که به جذب مخاطب و افزایش بازدید کننده کمک می کند.

از ویدئو سئو غافل نشوید!

قبل از ویدیو سئو باید بگوییم، سئو یک پازل بزرگ از مجموعه دانش و تجربه ایست که انتظار می رود در نتایج جستجو، کاربر جستجوگر را راضی کند.

به همین خاطر تولید کنندگان محتوا هرروزه درصدد تولید محتوایی هستند که جایگاه بهتری را در رتبه بندی گوگل برایشان تضمین کند.

در این مقاله از کارخانه تولید محتوای ویدیوی “ساختِ کلیپ” قصد داریم با هدف جذب مخاطب با ویدیو به پرسش چگونه ویدیو سئو را بهبود می بخشد؟  پاسخ دهیم؛ و پنج راهکار مطمئن برای بهبود سئو با ویدیو را معرفی کنیم.

زمانزمانی که در حوزه فعالیت شما رقابت سنگین باشد، با ساخت کلیپ ویدیویی می توانید از رقبا سبقت بگیرید.

اگرچه کلمات کلیدی تکه های بزرگی از پازل سئو هستند؛ با این وجود متخصصین سئو اتفاق نظر دارند که سئو فقط با کلمات کلیدی بهتر نمی شود.

گیف گوگل

یک سئوی موثر و موفق با استفاده از روشهای مختلف برجسته بودن شما در نتایج جستجوی موتورهایی مثل گوگل را بیشتر می کند.

در ادامه قصد داریم نتیجه تحقیقی درباره با قابلیت ویدیو در بهبود سئوی سایت شما در مقایسه با کلمات کلیدی ارائه کنیم.

سئو با تمام گستردگی های فراوانی که دارد یک موضوع بسیار تخصصی است. ولی استفاده از محتوای ویدیویی در سایت شما فایده های ساده و شناخته شده ای دارد که در اینجا به پنج مورد اشاره می کنیم:

1- بهبود جایگاه در نتایج جستجو با ویدیو.

وقتی کاربری در فضای وب جستجو می کند، موتور جستجو اول سعی می کند نتیجه ای که حاوی ویدیو باشد را با یک تصویر کوچک بندانگشتی (Thumbnail) از ویدیو نشان دهد.

حتی اگر کاربر دنبال ویدیو نباشد، این تصویر می تواند نظر کاربر را به سمت آن ویدیو جلب کند.

شما حتی اگر بهترین کلمات کلیدی را هم انتخاب نکرده باشید، یک ویدیو می تواند مثل یک نشانه نظر مخاطب را به سمت یک لینک در نیمه پایینی صفحه سایت شما جلب کند.

2-گوگل عاشق ویدیو است.

خبرها حاکی از آن است که گوگل دارد نتایج جستجوی ویدیویی را برجسته تر از سایر نتایج می کند. چون از نظر کاربران، ویدیو مفیدتر است دیگر انواع محتوا است.

تحقیقات در شرکت آمریکایی فورستر با زمینه فعالیت تحقیقات بازار بیانگر آمار مهمی است؛ وجود یک ویدیو می تواند احتمال دیده شدن یک نتیجه جستجو در صفحه اول را 53 درصد افزایش دهد. البته این عدد متغیر است. اما شرکت های بسیاری گزارش کرده اند که فقط با اضافه کردن محتوای ویدیویی مناسب به سایت ها، رتبه سایت خود را به میزان قابل توجهی بالا برده اند.

3-سایت مپ ویدیویی بسازید.

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، حتما یک سایت مپ ویدیویی بسازید؛ تا متادیتای مناسبی در مورد ویدیوهای شما در اختیار گوگل قرار بگیرد. سایت مپ ویدیویی کمک می کند تا کاربران در جستجو به مسیر درستی هدایت شوند.

4-افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری با ویدیو.

بازدیدکننده های محتوای شما وقت کافی برای خواندن متن ندارند. احتمالا وقت کافی ندارند و یا دلایل مهمتری دارند. اما احتمالا اگر تا اینجا در این مقاله همراه “ساختِ کلیپ” هستید باید بگوییم قرار دادن ویدیو در متن راه خوبی برای پوشش دادن تمام زوایاست؛ بخاطر اینکه اطلاعات موجود در متن را تکمیل می کند. چرا که ساختن ویدیو مانند سرمایه گذاری است. مطمئن باشید همه شرکتها این سرمایه گذاری را انجام نمی دهند. آنهایی که ویدیو می سازند، اعتماد مردم به برندشان را جلب می کنند و محصول و خدماتشان را بی پرده و صادقانه نشان می دهند.

ویدیویی که با صدای انسان همراه باشد، بازدید کننده به شما متصل می شود، و وقتی متصل شود، به احتمال بیشتری به مشتری ما تبدیل می شود.

5-رسانه های اجتماعی یک فاکتور امتیاز دهی توسط گوگل هستند.

گوگل رسانه های اجتماعی را یکی از فاکتورهای امتیازدهی خود برای سئو به حساب می آورد. اگر ویدیوی شما در فیسبوک و یا توئیتر به اشتراک گذاشته شود، قطعا جایگاه شما در نتایج جستجو ارتقا می یابد.

همانند گوگل، رسانه های اجتماعی هم عاشق ویدیو هستند. و بخاطر اطلاعات زیادی که دارند و اشتراک گذاری آسان این محتواها برای مردم، ایده آل هستند.

گاهشمار (Timeline) فیسبوک، اینستاگرام، و توئیتر هم به همین میزان نظرات زیادی را به خود جلب می کنند. این محتواها ضریب نفوذ محتوای شما را بالا می برد و باعث می شود مردم درباره برند شما صحبت کنند.

در پایان این مقاله دعوت می کنیم با دانلود کتاب ” ویدیو: آهنربای جذب مخاطب ” از دستور العمل های این کتاب برای تولید ویدیوهایی که مخاطب و بازدیدکنندگان شما را افزایش می دهد، استفاده کنید.

همین الان این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *