موشن گرافی یا موشن گرافیک با کات اوت دیجیتالی

موشن گرافیک با کات اوت دیجیتالی

موشن گرافی یا موشن گرافیک

موشن ها ویدیوهایی هستند که از متحرک سازی طرح های گرافیکی ساخته می شوند. این طرح های گرافیکی از ایده های تصویری شکل می گیرند و با تعریف سناریوی مشخص با متحرک سازی جان می گیرند. موشن گرافیک ها لزوما طراحی کاراکتر یا طرح های متحرک نیستند بلکه می توانند از تایپو گرافی متن هایی که در تیتراژ فیلم ها ساخته می شوند تا اطلاعیه های آموزشی را شامل شوند. یکی از پر کاربردترین نوع این موشن گرافیک هاست که در انیمیشن سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موشن گرافیک با کات اوت دیجیتالی

درباره کات اوت می توان نمونه طرح های مقوایی را مثال زد که به صورت بریده بریده حرکت می کنند و طرحی گرافیکی گه داری پرسوناژ یا هویت هست را شکل می دهند.

کات اوت دیجیتالی چیست؟ 

طرح هایی را تصویر کنید مانند همین طرح های مقوایی در فضای دیجیتالی و کامپیوتری روی صفحه نمایش به هم چسبیده می شوند. برای هر طرح یک مفصل و بازوی متحرک در نظر گرفته می شود.

 

شکرستان یک موشن گرافیک با کات اوت دیجیتالی

معروف ترین انیمیشن های دوبعدی کات اوت در ایران سریال انیمیشن تلویزیونی شکرستان است. عمده انیمیشن هایی که با تکنیک کات اوت دیجیتالی ساخته می شوند زمان کوتاهی دارند و به این خاطر است که کات اوت نوعی انیمیشن استاپ موشن محسوب می شود. اما پروژه موفق شکرستان در فصل های اول در اپیزودهای 15 دقیقه ای تولید شد و بعدها به اپیزودهای 25 دقیقه ای افزایش یافت.

 

دیرین دیرین یک کات اوت موفق

دیرین دیرین یک موشن گرافیک با کات اوت دیجیتالی موفق است که در قالب طنز اجتماعی ساخته می شود. چهار کاراکتر معروف این انیمیشن با گویندگی محمدرضا علیمردانی و براساس طرحی از علی درخشی توانستند توجه بینندگان بسیاری را به خود جلب کنند.

 

کات اوت دیجیتالی جشن عشایر

موشن گرافیک جشن عشایر هم یک انیمیشن کات اوت دیجیتالی است که در مجموعه استودیو فردا تولید شده است. کارگردان این موسیقی تصویر جمشید بیات ترک است. این نماهنگ با موضوعیت فرهنگ ایران ساخته شده است. موشن گرافیک جشن عشایر را در ادامه تماشا می کنید.

درخواست سفارش ساخت موشن گرافیک

برای استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان و اطلاع از تعرفه های ساخت موشن گرافیک کافیست با ما تماس بگیرید یا در خواست مشاوره خود را ارسال کنید.

مشاوره موشن گرافیک

کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *